Інформаційна безпека & Безпека інформаційних і комунікаційних систем
Безпека інформаційних і комунікаційних систем

Меню сайта

tegs

Для красивого відображення Хмарки
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Скачать Adobe Flash Player


Block title
Система Orphus

Форма входа

Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Накрутка
заработки на автосерфинге заработки на автосерфинге

Архив записей

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 37

Мини-чат
200

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Приветствую Вас, Гость · RSS 13.05.2024, 11:05

    Untitled
    Безпека інформаційних і комунікаційних систем


             Термін " інформація ", від латинського " informatio " (- "роз’яснення", "виклад", "повідомлення"), являється базовим, а базові терміни неможливо виразити за допомогою простіших понять. Такі терміни пояснюються за допомогою прикладів, або їх значення виявляється в контексті.       
           З позицій філософії інформація являє собою відображення реального світу за допомогою відомостей (повідомлень).  Повідомлення - це форма подання інформації у вигляді цифрових даних, тексту, мови, зображення, графіків, таблиць тощо.        
            У широкому розумінні інформація це загальнонаукове поняття, що включає в себе обмін відомостями між людьми, обмін сигналами між живою й неживою природою, людьми і пристроями.  Отже, інформація - відомості про об’єкти та явища навколишнього середовища, їхні властивості, параметри й стани, які зменшують наявну про них ступінь невизначеності, неповноти знань.       
           Теоретична інформатика розглядає інформацію як концептуально зв’язані між собою відомості, дані, поняття, що змінюють наші уявлення про явище або об’єкт навколишнього світу.    


    Поряд з інформацією в інформатиці часто використовують поняття "дані"
        Покажемо у чому їх відмінність. Дані  ( з латинської - "data) можуть розглядатися як відомості, ознаки, показники або записані спостереження, які з будь-яких причин не використовуються, а тільки зберігаються. У тому випадку, якщо з’являється можливість використати ці дані для зменшення невизначеності будь-чого, дані перетворюються в інформацію. Тому можна стверджувати, що інформацією являються дані, що використовуються. При роботі з інформацією завжди є її джерело і споживач (одержувач). Шляхи і процеси, що забезпечують передавання повідомлень від джерела інформації до її споживача, називаються інформаційними комунікаціями


    Доступність інформації 
           Доступність інформації (даних) - це можливість використання інформації (даних), коли в цьому виникає необхідність. Доступність також характеризує працездатність інформаційної системи. 
           Інформація доступна, коли вона міститься на матеріальному носії. До носіїв інформації (даних) відносяться матеріальні об’єкти, які забезпечують запис, зберігання і передавання інформації у просторі і часі. 
         Носіями інформації можуть бути:
     •  люди
     •  матеріальні тіла (макрочастки)
     •  поля (випромінювання)
     •  елементарні частки (мікрочастки).

           Оскільки за допомогою матеріальних засобів можна захищати тільки матеріальний об’єкт, то об’єктами захисту є матеріальні носії інформації. Розрізняють носії джерела інформації, носії переносники інформації та носії одержувачі інформації. 
           Наприклад, креслення є джерелом інформації, а папір, на якому він намальований, носій інформації. Фізична природа джерела та носія у цьому прикладі однакова - папір. Проте між ними існує різниця. Папір без нанесеного на ньому тексту або малюнка може бути джерелом інформації про його фізичні та хімічні характеристики. Коли папір містить семантичну інформацію їй присвоюється інше ім’я: креслення, документ і т. ін. Креслення деталі або вузла входить до складу більш складного документа креслення приладу, механізму або машини і т. ін., аж до конструкторської документації зразка продукції. 


     Інформаційна система 
           Інформаційна система "information system" взаємозв’язана сукупність засобів, методів і персоналу, що використовуються для зберігання, оброблення й видавання інформації в інтересах досягнення поставленої мети. 
            Сучасне розуміння інформаційної системи передбачає використання як основного технічного засобу перероблення інформації так і комп’ютерної техніки. Крім того, технічне втілення інформаційної системи саме по собі нічого не буде значити, як що не врахована роль людини, для якої призначена вироблена інформація і без якої неможливе її одержання й подання. 
           Необхідно також розуміти різницю між комп’ютерами й інформаційними системами. Комп’ютери, оснащені спеціалізованими програмними засобами, є технічною базою й інструментом для інформаційних систем. Необхідними складовими інформаційної системи є також персонал, що взаємодіє з комп’ютерами й телекомунікаціями. 
            Виходячи з попередніх міркувань можна дати наступне сучасне визначення інформаційної системи як системи інформаційного обслуговування, що являє собою організаційно-упорядковану сукупність інформаційних ресурсів, технічних засобів і технологій, що реалізують інформаційні процеси в традиційному або автоматизованому режимі для задоволення інформаційних потреб користувачів.
                                            Vania_KepCorp © 2024 http://biks.ucoz.com/